Power Mixer Amplificado Behringer Europower Pmp500 Pmp 500
U$S 559
EUROPOWER PMP500
500-Watt 12-Channel Powered Mixer with KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Compressors, FBQ Feedback Detection System and Wireless Option
Ultra-compact 2 x 250-Watt stereo powered mixer
Revolutionary Class-D amplifier technology: enormous power, incredible sonic performance and super-light weight
Ultra-high quality KLARK TEKNIK FX processor with LCD display, dual-parameters, Tap function and storable user parameter settings
Studio-grade compressors with super-easy “one-knob” functionality and control LED for professional vocal and instrumental sound
Revolutionary FBQ Feedback Detection system instantly reveals critical frequencies for easy feedback removal
«Wireless-ready» for high-quality BEHRINGER digital wireless system (not included)
12-channel mixer section features 4 mono and 4 stereo channels, 2 additional stereo inputs plus separate Aux input
6 high-quality mic preamps with switchable +48 V phantom power for condenser microphones
Effective, extremely musical 3-band EQ, switchable Low cut filter and Clip LEDs on all mono channels
Stereo 7-band graphic EQ allows precise frequency correction of monitor or main outputs
Selectable stereo (main L/R), double mono (main/monitor) amplifier operation
Adjustable Aux input for connecting external signal sources
Standby switch mutes all mic channels during breaks while background music is provided via Aux input
Internal switch-mode power supply, noise-free audio, superior transient response and very low power consumption
Ficha Técnica:
| Conectores de entrada | Línea,RCA,XLR |
|---|---|
| Conectores de salida | Línea |
| Potencia | 12 W |
| Cantidad de canales | 12 |
| Condición del ítem | Nuevo |
| Línea | |
| Voltaje | 220V |
| Con efectos | Sí |
| Altura del paquete del seller | 46 cm |
| Largo del paquete del seller | 16 cm |
| Peso del paquete del seller | 5170 g |
| Ancho del paquete del seller | 41 cm |






























































